Április 13. szombat, 15:00 - 19:00
Alternatív utak a magyar közoktatásban
Oktatási konferencia a Bálint Házban

Az utóbbi években a közoktatás egyre nyilvánvalóbb problémái a más utakat járó iskolákra irányították a figyelmet: legyen akár vallásos, vagy más alternatívákban gondolkodó, nő az új típusú kezdeményezések jelentősége, és számuk is gyarapszik. Konferenciánkon azokra a kérdésekre keressük a válaszokat, hogy mi a közös az innovációs szigetekbe szorult, a fősodorral szinte semmilyen kapcsolatban nem lévő iskolákban. Mit tanulhatunk tőlük arról, hogy mi az a jó iskola?
Programunkban két panelbeszélgetés keretén belül kérdezünk tanárokat arról, hogy mindez hogyan jelenik meg az általános-, illetve a középiskolák vonatkozásában.
TERVEZETT program:
15:00 Köszöntő és felvezetés
15:10 Mi a jó iskola? Általános iskolai kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Baráth Barna, REAL School; Dobrovitzky Katalin, igazgató, Lauder Javne Iskola Elemi Tagozat; Galambos Attila, Budapest School; Kiss Virág, tanító, AKG
Moderátor: Radó Péter, oktatásszociológus
16:30 Kávészünet
16:45 Mi a jó iskola? Középiskolai kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Horányi Gábor, főigazgató, Lauder Javne Iskola; Horn György, igazgató AKG; Lázár László, Oktatási igazgató, Piarista Oktatási Igazgatóság. Felkérés alatt: Győri János, ELTE Interkulturális Pszichológiai és Pedagógiai Kutatócsoport, kutatócsoport tag
Moderátor: Greskovits György, Milestone Intézet, oktatási igazgató
18:15 Összegzés
Szervezők:
Greskovits György, Milestone Intézet, oktatási igazgató
Radó Péter, oktatásszociológus
Somogyi Zsófia, Bálint Ház, programigazgató
A konferenciára minden érdeklődőt várunk.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
(A konferencia az Oktatás és Identitás konferenciasorozat második eseménye, a Rejtett tanterv - oktatás és identitás című novemberi nyitó konferenciánk részleteit itt találja. )
Helyszín 

Bálint Ház (1065, Révay utca 16.)
Szervező
A program fő támogatója a Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítvány (MAZS), amely 1991-ben jött létre, a The American Jewish Joint Distribution Committee (JDC) magyarországi szervezeteként. Hazánk legnagyobb zsidó humanitárius szervezete kiemelten közhasznú szervezet, célja, hogy hozzájáruljon a zsidó identitás kialakításához és megtartásához. Küldetése 26 éve változatlan: jóléti és szociális programok keretében elsősorban idős holokauszt-túlélőknek és rászoruló gyermekes családoknak nyújt segítséget. Ezen felül közösségépítő és önkéntes programokat szervez. Az elesettek iránti felelősségvállalást évről évre nagyobb energiákkal, ám kifinomultabb eszköztárral valósítja meg, amely a támogatottak testi és lelki egészségét egyaránt szem előtt tartja.
Az alapítvány jelenleg három fő területen – Szociális támogatás, Közösségépítő programok és Általános humanitárius programok – 9 programot működtet: Bálint Ház, Holokauszt Túlélők Programja, Intergenerációs Program, Jaffe Zsidó Családsegítő, Judafest Utcafesztivál és Zsidó Filmfesztivál (ZSIFI), Narancsliget Adományközpont és Női Egészségmegőrző Program.

Ingyenes program.


