Április 8. csütörtök, 18:00 - 19:00
Hősnők a zsidó hagyományban
hagyomány
Jegyfoglalását rögzítettük.
Önkéntes segítségre jelentkezését rögzítettük.
Dr. Balázs Gábor eszmetörténész előadása

Jom hásoá – nőkkel kapcsolatos zsidó jogi kérdések a soá alatt
Az előadás azt fogja vizsgálni, hogy a nőkkel kapcsolatban milyen zsidó jogi dilemmák vetődtek fel a a soá rendkívüli körülményei közepette, majd azt követően.
Az előadások klasszikus és modern zsidó források közös elemzésére és megvitatására épülnek. Noha a témák összefüggenek, de az egyes előadások önmagukban is érthetők. A részvételhez nem szükséges előképzettség.
Az előadás zoom-on zajlik, a csatlakozáshoz kattintsatok ide!
Zoom webinar ID: 842 7733 0658
Jelszó: 5781
A JCC Budapest - Bálint Ház és a Mozaik Zsidó Közösségi HUB együttműködésében megvalósuló kurzus előadásait Dr. Balázs Gábor eszmetörténész tartja, az OR-ZSE általános rektorhelyettese és a rabbiképzés szak szakfelelőse.
Szervező 

A MAZS Alapítvány hazánk legnagyobb zsidó humanitárius szervezete. Küldetése 29 éve változatlan: jóléti és szociális programok keretében segítséget nyújt elsősorban idős holokauszt-túlélőknek és rászoruló gyermekes családoknak. Ezenfelül közösségépítő és önkéntes programjaival erősíti a zsidó identitást és összetartozást. Az elesettek iránti felelősségvállalást évről évre nagyobb energiákkal, ám kifinomultabb eszköztárral valósítja meg, amely a támogatottak testi és lelki egészségét egyaránt szem előtt tartja.
A JDC/Joint „újkori” története Magyarországon, 38 év illegalitás után 1991-ben indult újra, ekkor hozta létre a nemzetközi szervezet a ma is működő MAZS Alapítványt. Elsőként az idős túlélők megsegítésére megalakult a Holokauszt Túlélők Programja. Kezdetben a legfontosabb feladat a segélyek folyósítása volt, de fokozatosan előtérbe került a rászorulóknak nyújtott szolgáltatáscsomagok kidolgozása, bevezetése és rendszerbe foglalása, valamint a kapcsolatépítés és a közösségi élet felélesztése is.
Az alapítvány jelenleg három fő területen – Szociális támogatás, Közösségépítő programok és Általános humanitárius programok – 9 programot működtet:
Bálint Ház,
Holokauszt Túlélők Programja,
Intergenerációs Program,
Jaffe Zsidó Családsegítő,
Judafest Utcafesztivál és Zsidó Filmfesztivál (ZSIFI) és
Narancsliget Adományközpont.


Ingyenes program.