
A Bálint Ház programsorozata gyerekeknek, családoknak. Ezen a napon a szukoti sátor hét vendégével, az Uspizinekkel, találkozhattok.
Hét vendég, hét állomás, hét történet, hét kihívás várja az őszi KALAND HÁZBAN a családokat. Találkozz Izsák és fiaival, Süss pitát a vendégszerető Ábrahámmal, készülj Józseffel az őszre: kabát díszeidnek csak a képzelet szabhat határt, látogassuk meg az angyalt Jákobbal a létrája tetején vagy csak lazulj Mózessel a Vörös-tenger partján, próbáld fel Áron főpapi ruházatát, barangolj velünk a sivatagi Szentély makettje körül.
Természetesen mindeközben a zsidó kultúrával, hagyománnyal, néppel és vallással ismerkedhetnek a kalandvágyók. Nem elég? Akkor a végén még hatalmas nyeremények is várják majd azokat, akik végigkalandozták velünk az évet!
A gyerekfoglalkozás alatt a felnőttekre is gondolunk, nektek is lesz egy gyorstalpaló a Szukotról a sátrak ünnepéről.
A program a Bálint Ház és a Mazsihisz közös szervezésében és a Kantor Foundation támogatásával az European Jewish Fund kifizetésével valósul(t) meg.
Mi az a Kaland Ház?
Szerencsére az egész éven átívelő programsorozat, a Kaland Ház programjai, Rút és Efráim vezetésével mindig az alkalomhoz illő programokkal terelik el a figyelmed a természet szeszélyeiről, és vezetnek be a zsidó kultúra rejtelmeibe.
További időpontok, KALANDRA FEL!
2018. 11. 11. Global Day – Lépésről lépésre: alef, bet, gimel, daled.
2018. 12. 02. Hanuka – Utazz velünk Csodaországba!
2019. 01. 20. Tu Bisvát – Utazz velünk az erdők birodalmába!
2019. 03. 24. Purim – Utazz velünk Perzsiába varázsszőnyegen!
2019. 04. 21. Peszáh – Kelj át velünk a Vörös-tengeren száraz lábbal!

Bálint Ház (1065, Révay utca 16.)
A Kaland Ház főtámogatója a Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítvány (JDC-MAZS), amely 1991-ben jött létre, az The American Jewish Joint Distribution Committee (JDC) magyarországi szervezeteként. A kiemelten közhasznú szervezet célja, hogy hozzájáruljon a zsidó identitás kialakításához és megtartásához.
A JDC/Joint „újkori” története Magyarországon, 38 év illegalitás után 1991-ben indult újra, ekkor hozta létre a nemzetközi szervezet a ma is működő JDC-MAZS Alapítványt. Elsőként az idős túlélők megsegítésére megalakult a Holokauszt Túlélők Programja. Kezdetben a legfontosabb feladat a segélyek folyósítása volt, de fokozatosan előtérbe került a rászorulóknak nyújtott szolgáltatáscsomagok kidolgozása, bevezetése és rendszerbe foglalása, valamint a kapcsolatépítés és a közösségi élet felélesztése is.
Az alapítvány jelenleg három fő területen – Szociális támogatás, Közösségépítő programok és Általános humanitárius programok – 9 programot működtet: Bálint Ház, Holokauszt Túlélők Programja, Intergenerációs Program, Jaffe Zsidó Családsegítő, Judafest Utcafesztivál és Zsidó Filmfesztivál (ZSIFI), Narancsliget Adományközpont és Női Egészségmegőrző Program.


