Január 17. hétfő, 18:00 —
FemIntell
0

AZ ESZTERHÁZ EGYESÜLET ÚJ SOROZATA
Beszélgetések alkotó nőkkel az útjaikról, törekvéseikről és arról, hogy miképpen látják a világot
2. rész:
Jablonczay Tímea Beszélget Földes Györgyivel
Miért "ír" a test, és hová tűntek a nők a magyar avantgárdból?
Időpont: 2022. január 17. hétfő, 18.00 - 19.30
Helyszín: Zoom Platform
Van-e test szöveg nélkül, van-e szöveg test nélkül? Miként íródik bele a testről való tudásunk (irodalmi) szövegeinkbe, miképp alakítják az (irodalmi) szövegek a testről való tudásunkat? Hol a test a szövegben, hol a szerző teste a szövegben, és hol a másik /a Másik teste? Ki a szöveg Másikja? A nőknek és az avantgárd mozgalmaknak közös lényegi vonása – Susan Rubin Suleiman szerint – a marginális státusz, az, hogy a kultúra margóján helyezkednek el: a nők oda szorulnak, az avantgárd inkább szándékosan oda helyezi magát. Ami az avantgárd mozgalmakban részt vevő, azok esztétikáját osztó nők helyzetét illeti, az pedig már a kettős marginalitás esete. Állítható ez vajon a magyar avantgárd női szereplőiről is?
Földes Györgyi PhD, tudományos munkatárs a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézet Modern MagyarIrodalmi Osztályának tudományos munkatársa, a Helikon Irodalom- és Kultúratudományi Szemle főszerkesztője, irodalomtörténész és kritikus. Főbb kutatási területei: modern magyar irodalom, avantgárd, testelméletek és korporális narratológia, gender studies.
Jablonczay Tímea PhD, irodalomtörténész és kultúrakutató, fő kutatási területe: holokauszt emlékezet, női alkotók, többes identitásmintázatok, transznacionális irodalom.
Jelenleg kitüntetetten Szenes Erzsi pályaképével, valamint a 60-as évek holokauszt emlékezeti formáival foglalkozik.
xxx
Az EszterHáz Egyesület FemIntell sorozata nyitott, de a részvétel regisztrációhoz kötött. A részvételi díj 1200 Ft / alkalom, az EszterHáz Könyvklub tagjai számára pedig a beszélgetések szabadon látogathatóak.
Infó & bejelentkezés: eszterhaz@gmail.com
Alapjegy 1200 Ft

