A JCC Budapest – Bálint Ház csapatával és más partnereinkkel egyeztetve, a járványügyi helyzetet végiggondolva, úgy döntöttünk, hogy bizonytalan időre a ház zárva tart. Tesszük ezt azért, mert felelősséget érzünk kis és nagy közösségünk jóllétéért, s mert szeretnénk megóvni a hozzánk járókat, valamint az ők hozzátartozóit, barátait, kisebb-nagyobb közösségeit.
December 17. kedd, 19:00
Rangos beszélgetések a Bálint Házban
Párbeszéd
Jegyfoglalását rögzítettük.
Önkéntes segítségre jelentkezését rögzítettük.
Meghívott vendégünk: Eszenyi Enikő
Rangos Katalin havonta, aktuális, a közéletünket leginkább meghatározó és egyéb érdekes témákban beszélget meghívott vendégével a JCC Budapest - Bálint Ház rendevény sorozatában.
Decemberben Rangos Katalin vendége Eszenyi Enikő, a magyar színjátszás egyik megkerülhetetlen alakja.
1983-ban diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, és még ebben az évben a Vígszínházhoz szerződött. 10 éve a Vígszínház direktorasszonya, nemzetközi mércével mérve is kiemelkedő teátrummá tette az intézményt.
Az elmúlt évtizedekben számtalan színházi darabban játszott, többet maga rendezett, rengeteg mozi- és tévéfilmben szerepelt, lemezei is jelentek meg.
1989-ben Jászai-, 2001-ben Kossuth-díjat kapott, 2013 óta a Halhatatlanok Társulatának Örökös Tagja. 2015-ben és 2016-ban a Forbes őt választotta a legbefolyásosabb magyar nőnek a kultúrában.
Kapunyitás: 18:40
Belépő: 1400 Ft, diákigazolvánnyal ingyenes. Fizetési módok: átutalás, bankkártyás, készpénzes, barion fiókos valamint SZÉP kártyás fizetésre van lehetőség on-line és a pénztári órákban.
Az írott és elektronikus médiumok újságírói és fotóriporterei az eseményről akkreditáció birtokában tudósíthatnak. Ennek érdekében kérjük a sajtó munkatársait, hogy a sajto@balinthaz.hu email címen regisztráljanak a beszélgetésre kedd 15:00 óráig (december 17. kedd). Köszönjük!
A MAZS Alapítvány hazánk legnagyobb zsidó humanitárius szervezete. Küldetése 26 éve változatlan: jóléti és szociális programok keretében segítséget nyújt elsősorban idős holokauszt-túlélőknek és rászoruló gyermekes családoknak. Ezenfelül közösségépítő és önkéntes programjaival erősíti a zsidó identitást és összetartozást. Az elesettek iránti felelősségvállalást évről évre nagyobb energiákkal, ám kifinomultabb eszköztárral valósítja meg, amely a támogatottak testi és lelki egészségét egyaránt szem előtt tartja.
A JDC „újkori” története Magyarországon, 38 év illegalitás után 1991-ben indult újra, ekkor hozta létre a nemzetközi szervezet a ma is működő MAZS Alapítványt. Elsőként az idős túlélők megsegítésére megalakult a Holokauszt Túlélők Programja. Kezdetben a legfontosabb feladat a segélyek folyósítása volt, de fokozatosan előtérbe került a rászorulóknak nyújtott szolgáltatáscsomagok kidolgozása, bevezetése és rendszerbe foglalása, valamint a kapcsolatépítés és a közösségi élet felélesztése is.